لوگو آرسان سرمایه - درباره شرکت مهندسین مشاور BIM - شرکت مهندسین مشاور bim - شرکت bim - خدمات bim - آرسان سرمایه - مدلسازی اطلاعات ساختمان BIM - واقعیت مجازی - VR - شرکت BIM - مدلسازی اطلاعات ساختمان BIM - واقعیت مجازی - VR - شرکت BIM - BIM , VR , شرکت BIM , شرکت VR , مدلسازی اطلاعات ساختمان , مدل سازی اطلاعات ساختمان , واقعیت مجازی , شرکت مدلسازی اطلاعات ساختمان , شرکت مدل سازی اطلاعات ساختمان ,

درباره شرکت مهندسین مشاور BIM آرسان سرمایه
شرکت BIM مدلسازی اطلاعات ساختمان و واقعیت مجازی VR

شرکت مهندسین مشاور BIM آرسان سرمایه، یک شرکت ارائه دهنده خدمات مدلسازی اطلاعات ساختمان BIM و واقعیت مجازی VR فعال در حوزه ساخت و ساز وفناوری های نوین مربوط به آن می باشد.دفتر مرکزی شرکت واقع در خیابان نیاوران، با کمک جمعی از متخصصین حرفه ای در زمینه ی فناوری اطلاعات ساختمان و واقعیت مجازی از سال 90 فعالیت خود را آغاز کرده و با استفاده از علمو تجربه قدم در مسیر استفاده از ابزارها وفناوری های مختلف در صنعت ساخت و ساز، باهدف بهبود مدیریت پروژه های عمرانی، برداشته است. اعضای هیات مدیره ه این شرکت قریب به 30 واحد مسکونی در منطقه یک تهران ساخته اند و همچنین مشاور طرح های اقتصادی بیش از 100 پروژه داخلی و خارجی بوده اند که نشان از توانمندی باال و تجربه ی کافی این شرکت در صنعت می باشد.

هدف اصلی مجموعه، استفاده از تکنولوژی های روز دنیا مانند فناوری واقعیت مجازی (VR) و مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) در مراحل طراحی، ساخت ،نظارت، فروش و نگهداری پروژه است. اکثر این فعالیت ها پیش از اجرا صورت می گیرد تا کمترین میزان هدر رفت منابع رخ دهد. تجربه بنیانگذاران مجموعه در پروژه های ساختمانی و صنعتی باعث شده تا استفاده از دانش روز دنیا را به عنوان یک پایه اصولی در مصرف بهینه مواد و مصالح، صرفه جویی زمان و مدیریت هزینه ها، مبنای عمل خود قرار دهند.

بی تردید پتانسیل های فنی تیم تخصصی مجموعه به همراه علاقمندی بنیانگذاران آن باعث شده در حوزه فناوری های نوین و استفاده از ابزارهای دیجیتال در طراحی و ساخت، خدمات گسترده ای را ارائه دهد و پیشگام در این حوزه باشد که افق های روشنی را برای آینده ساخت و ساز فراهم می کند.

آرسان سرمایه

آرسان راهی آسان برای تصویر پروژه ی رویایی شما

برا تمامی ساختمان‌ها با کاربری‌های مختلف اعم از مسکونی، تجاری، اداری و بیمارستانی همچنین برای پروژه‌های زیرساختی نظیر پل، راه و سد نیز میتوان از BIM استفاده کرد
 
استفاده از BIM در تمامی پروژه‌ها مورد نیاز است اما قاعدتا نمود عینی دستاوردهای BIM در پروژه‌های بزرگ، بدلیل پیچیدگی بیشتر پروژه، ملموس‌تر است.
هرچند در حال حاضر با گسترش مفهوم شهرهای هوشمند، نیاز به مدل سازی اطلاعات ساختمان بیش از پیش حس می شود.
 
خیر، لزوما اینطور نیست، می‌توان پروژه‌ها را از ابتدا با مدلسازی پیش‌ برد و نقشه‌های اتوکد را از مدل خروجی گرفت.
 
بسته به استفاده از ابعاد مختلف BIM، خصوصا بعد هفتم، داده‌های پروژه به مدل‌ها اضافه می‌گردد
 
مدل‌ها به فراخور زمان توسعه می‌یابند. زمانیکه مدل به اولین سطح توسعه مانند LOD200 می‌رسد قابل دسترسی می‌باشد
 
با توجه به ماهیت پروژه و تغییرات آن، هر مدل در هر مقطع زمانی (مثلا هر یک ماه) نیازمند بروزرسانی در ابعاد مختلف می‌باشد.
 
خروجی اولیه بله. اما اگر سطوح بالای جزئیات و گرافیک و همچنین تعامل با محیط مدنظر باشد نیازمند ورود به موتور‌های بازی‌سازی و کار بیشتر می‌باشد.