چگونه می توان از VR در طراحی استفاده کرد؟

فناوری واقعیت مجازی به طراحان این امکان را می‌دهد که ایده‌ها و طرح‌های خود را قبل از تعهد به نسخه نهایی با ارائه یک رسانه جدید برای طراحی محصولات مفهومی و نمونه‌های اولیه، در یک محیط مجازی آزمایش کنند.

 

چگونه از VR در معماری استفاده کنیم؟
معماران می توانند از VR برای بررسی مدل ساختمان آینده با تیم خود در داخل یک شبیه سازی شبیه زندگی در مراحل اولیه یک پروژه استفاده کنند. به این ترتیب، به راحتی می توان مطمئن شد که همه اعضای تیم و سهامداران در یک صفحه هستند.

 

تفاوت بین BIM و VR چیست؟
BIM سهامداران را قادر می سازد تا در طول چرخه عمر پروژه، از طراحی و ساخت تا بهره برداری و نگهداری، به طور موثر با یکدیگر همکاری کنند. از سوی دیگر، واقعیت مجازی شامل استفاده از فناوری کامپیوتری برای شبیه سازی یک محیط واقعی است که کاربران می توانند با آن تعامل داشته باشند.

 

مهندسان چگونه از VR استفاده می کنند؟
در حوزه طراحی مهندسی، فناوری‌های واقعیت مجازی، مهندسان را قادر می‌سازد تا مدل‌های سه‌بعدی دقیقی ایجاد کنند. این مدل‌ها نمایش دقیقی از محصول نهایی ارائه می‌دهند و امکان تجزیه و تحلیل و بهینه‌سازی کامل را قبل از نمونه‌سازی فیزیکی فراهم می‌کنند.

 

آیا Revit با VR سازگار است؟
Revit می تواند به چندین فرمت سه بعدی (DWF / DWG / FBX / IFC / STL) که می تواند در VR Viewers (که از آن فرمت ها پشتیبانی می کنند) مشاهده شود صادر کند.

 

چگونه یک فایل Revit را در Prospect راه اندازی کنیم
فایل خود را در Revit باز کنید.
یک نمای سه بعدی از بخشی از مدلی که می خواهید در VR مشاهده کنید ایجاد یا باز کنید. …
در حالی که نمای سه بعدی خود را انتخاب و باز کرده اید، به Add-Ins > View in VR بروید.

 

چگونه از VR در Enscape استفاده کنم؟
با استفاده از Quest Link راه اندازی کنید
برنامه Oculus PC را در ویندوز خود باز کنید و با استفاده از حساب متا خود وارد شوید.
هدست خود را روشن کنید.
کابل USB 3 خود را به درگاه USB 3.0 رایانه شخصی خود وصل کنید، سپس سر دیگر آن را به هدست خود وصل کنید.
هدست خود را قرار دهید، سپس / روی کنترلر سمت راست خود را فشار دهید تا منوی جهانی خود را بالا بکشید.

 

آیا می توانید از CAD در VR استفاده کنید؟
ادغام VR در گردش‌های کاری CAD مزایای زیادی را به همراه دارد، از بررسی طراحی و استراتژی‌های فروش گرفته تا آموزش و ارائه‌های آموزشی. این راهنما به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه طراحان CAD می‌توانند از VR برای پر کردن شکاف بین دنیای دیجیتال و فیزیکی برای یک سفر خلاقانه‌تر و جذاب‌تر استفاده کنند.

 

چگونه مدل سه بعدی را به VR تبدیل کنیم؟
اگر مدل‌های سه‌بعدی خود را ایجاد می‌کنید، باید از نرم‌افزار مدل‌سازی سه بعدی استفاده کنید که به شما امکان می‌دهد مدل‌های خود را در قالبی صادر کنید که پلتفرم VR شما بتواند بخواند، مانند OBJ، FBX، GLTF و موارد دیگر. می توانید از نرم افزارهای مدل سازی سه بعدی مانند Blender، Maya، 3ds Max و غیره استفاده کنید.

 

 

این مطلب را برای دوستانتان بفرستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات BIM پیشنهادی