دوره های ترمیک BIM

آموزش واقعی BIM به همراه تجربه حضور در پروژه های شاخص کشوری

آموزش چاپ کردن و پلات گرفتن نقشه ها در اتوکد

آموزش چاپ کردن و پلات گرفتن نقشه ها در اتوکد

یکی از مرسوم ترین روش های خروجی گرفتن از نقشه های ترسیم شده در نرم افزار اتوکد، چاپ کردن یا پلات گرفتن نقشه ها بر روی کاغذ می باشد.

نرم افزار اتوکد مانند دیگر نرم افزارهایی که می شناسید قابلیت پرینت اسناد و فایل ها را به کاربران می دهد. از آنجایی که هدف اصلی این نرم افزار طراحی و ساخت نقشه های ساختمانی می باشد، بنابراین از نظر ابعاد چاپ محدودیت های دیگر نرم افزارها را ندارد و شما به راحتی می توانید با کمک انواع پلاتر و رسام های بزرگ رنگی یا سیاه و سفید، نقشه های خودتان را چاپ نمایید.

نحوه چاپ کردن نقشه های اتوکد

اگر شما کار طراحی و ترسیم نقشه های خود را به اتمام رسانیده اید و اندازه های نقشه را به خوبی تنظیم نموده اید، حال می توانید از نقشه خود پلات بگیرید. برای انجام این کار به منوی file رفته و دستور Plot …  را اجرا کنید. راه میانبر دیگری که برای انجام این کار وجود دارد استفاده از آیکن پرینتر در نوار ابزار Standard می باشد.

پس از اجرای دستور فوق در محیط نرم افزار، پنجره ی Plot باز می گردد.

 

b43863d2 7525 4605 bf13 a6d759b1b1bc مهندسین مشاور BIM آرسان سرمایه - شرکت bim - مدلسازی اطلاعات ساختمان BIM و واقعیت مجازی VR - ارائه دهنده خدمات BIM در ایران - انجام پروژه های مدل سازی اطلاعات ساختمان - آموزش BIM - آموزش REVIT - آموزش Navis

در بخش Printer/Plotter ، پنجره ی کشویی Name، از میان چاپگرهای موجود، چاپگر مد نظرتان را انتخاب کنید. سپس تنظیمات مربوط به چاپگر را به دلخواه تغییر دهید.

همچنین شما می توانید از طریق دکمه ی  Properties ، تنظیمات پیش فرض چاپگر، مانند اندازه کاغذ، جهت چاپ نقشه، کیفیت و رزولوشن چاپ، سیاه و سفید یا رنگی بودن چاپ را تغییر دهید. البته تنظیمات پیش فرض چاپگر را به طور مستقیم می توانید در بخش Custom Properties  تغییر دهید.

پس از اینکه تغییرات دلخواه خود را اعمال کردید ، نرم افزار از شما جهت ذخیره تنظیمات سوال خواهد پرسید.

در پنجره ی اصلی پلات، گزینه یی با عنوان Plot to file وجود دارد که اگر این گزینه فعال باشد، خروجی پلات به صورت یک فایل ذخیره خواهد شد و بر روی کاغذ چاپ نمی شود.

 

 

این مطلب را برای دوستانتان بفرستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یازده =

مقالا تBIM پیشنهادی