دوره های ترمیک BIM

آموزش واقعی BIM به همراه تجربه حضور در پروژه های شاخص کشوری

اهمیت bim ,برای پیمانکاران چیست؟

اهمیت bim ,برای پیمانکاران چیست؟

فناوری بیم در صنعت ساختمان توانسته صرفه جویی در زمان و هزینه را به ارمغان بیاورد. در اختیار داشتن یک مدل ساختمانی دقیق به تمام اعضای پروژه در انجام وظایفشان کمک می کند. برنامه ریزی ها بهینه تر و با دردسرکمتری اجرا می شوند. خطاها و تعارضات به حداقل می رسد.برای پیمانکار ساختمان مدل از پیش تهیه شده فرصتی جهت مطالعه اولیه روی انچه باید ساخته شود، چگونه و با چه برنامه ریزی یی ، ایجاد میکند.

اما مساله این است که هرچقدر پیمانکار طریعتر در پروژه مشارکت کند و در جریان فرایند طراحی و برنامه ریزی پروژه قرار داشته باشد ، پتانسیل استفاده از مدلسازی اطلاعات ساختمان نیز افزایش می یابد.

همکاری پیمانکاران در فراید بیم، مزایایی نصیب سازمان و شرکت پیمانکار در سطح صنعتی می کند. همچنین پیمانکاران و مالکان بهتر است، پیمانکاران فرعی و تولید کنندگان را نیز در این فرایند مشارکت داده و از دانش ان ها نیز در برنامه ریزی ها ی خود بهره ببرند.

در رویکرد سنتی ساخت سازه های عظیم از مراحلی همچون طراحی – مناقصه یا پیشنهاد- و ساخت، از دانش پیمانکاران در مرحله طراحی استفاده نشده و در نتیجه دست پیمانکار در مرحله ساخت بسته می شود یا محدودیت های زیادی دارد.

 

این مطلب را برای دوستانتان بفرستید

یک پاسخ

  1. با سلام و درود بنده قصد داشتم که یک دوره مدل سازی اطلاعات ساختمان بگذرونم ولی نمی دونم که سطح آموزش های شما تا چه حدی هست؟ و بعد از پایان دوره به چه سطحی از مهارت می رسیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − هشت =

مقالا تBIM پیشنهادی